Kryžminio raiščio trauma, priešoperacinis paruošimas, testavimas, pooperacinė reabilitacija, greitas gijimas

Patyrus kryžminio raiščio traumą pasikeičia visas žmogaus, o ypač profesionalaus sportininko gyvenimas, todėl labai svarbu laiku diagnozuoti ir iki galo išgydyti tokią traumą, nes kitu atveju pasekmės gali būti labai sunkios

 

Kryžminių raiščių traumos yra pačios sunkiausios ir ilgiausią gydymo laikotarpį turinčios traumos. Dar blogiau – laiku tiksliai nediagnozavus, ateity gali įvykti negrįžtami kelio sąnario pakitimai ir jaunas žmogus niekada nebegalės pilnu krūviu sportuoti, o kelio sąnarys palaispniui sudils.

Labai svarbu tinkamai ir laiku nustatyti kelio sąnario nestabilumo laipsnį, to neįmanoma tiksliai padaryti nei MRT (magnetinio rezonanso tyrimo) būdu, juolabiau – rankomis. Vienas ir pats tiksliausias šiuo metu įmanomas kelio sąnario stabilumo testas patyrus kryžminių raiščių traumas yra taip vadinamas Genourob (GNRB) tyrimas, kurį būtina atlikti kiekvienam žmogui, patyrusiam kryžminių raiščių traumą – šis tyrimas labai tiksliai palygina sveiko ir pažeisto kelio sąnario stabilumą, o pagal šį tyrimą galima tiksliausiai patarti žmogui kokį gydymo būdą pasirinkti – kineziterapiją ar operaciją. Laikoma, kad, renkantis gydymo būdus, GNRB tyrimas yra tikslesnis už MRT tyrimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *